Gülüş Tasarımı

Estetik Diş Hekimliği

Son yıllarda kliniğimizde sıklıkla uygulanan bir yöntem olan gülüş tasarımı kişiye özel en doğal ve estetik gülüşü kazandıran bir tedavi yöntemidir. Gülüş tasarımı ‘Hollywood smile’ olarak da bilinmektedir.

Gülüş tasarımı sayesinde dişlerin rengi, şekli ve konumu değişebilmektedir. Diş dizisindeki bozukluklar, dişeti rahatsızlıkları, diş formunun düzgün olmaması, kaybedilmiş dişler ve kırık çatlak dişler gülüş tasarımı için aday olan durumlardan sadece birkaçıdır. Lamina porselen, tam seramik porselen, zirkon alt yapılı porselen uygulamaları, E-max porselen, diş beyazlatma, ortodontik tedavi ve dişetinin yeniden şekillendirilmesi (dişeti pigmentasyonu tedavisi ve gingivoplasti), dudak konturlarının yeniden şekillendirilmesi ve implant tedavileri ile gülüş tasarımı yapılabilmektedir. Dent Akgül Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde gülüş tasarımı uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gülüş tasarımı kliniğimizde dijital olarak da yapılabilmektedir. Ağız içi tarayıcılar sayesinde ağız için öncesi ve sonrası simülasyonu yapılarak gülüş tasarımı önceden hastaya gösterilir. Bunun yanı sıra hastadan alınan gülüş fotoğraflarındaki dişler çeşitli programlar yardımı ile düzenlenir ve tedavi sonundaki elde edilecek gülüş hastaya tedavi başlamadan gösterilir. Bu gülüş tasarımının dijital aşamasıdır.

Tedavi aşamasına geçildiği zaman hastanın dişleri prepare edilir. Bu işlemden sonra hastaya geçici protezler uygulanır. Son randevuda hastanın protezleri yapıştırılır ve gülüş tasarımı tamamlanmış olur. Burada önemli olan nokta daha tedavi başlamadan tedavinin son halini görebilme şansıdır. Dent Akgül Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde üstün teknolojiyi en uygun şekilde sizlere aktarabildiğimiz için mutluyuz.

https://www.dentakgul.com/wp-content/uploads/2023/06/gulustasarimi2-1.jpg

Randevu Planlayın

Sağlıklı bir gülümseme için diş hekimine düzenli olarak gidin, çünkü sağlıklı dişler, kendinize olan güveninizi artırır ve sosyal ilişkilerinizde pozitif bir etki yaratır.

    Ad Soyad

    Telefon

    Hekim

    Tarih

    Leave a Reply