Diş Beyazlatma

Evde ve klinikte olmak üzere iki çeşit beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Klinikte uygulanan beyazlatma yöntemi hekim kontrolünde olması yönünden daha güvenilirdir.

Evde uygulanan beyazlatma yöntemi dental fobisi olan hasta grubunda tercih edilmektedir. Klinikte yapılan beyazlatma yönteminde öncelikle diş etleri koruma altına alınmaktadır. Daha sonra diş mine yüzeylerine bleaching (beyazlatma) ajanı uygulanır ve aktivasyon başlatılır. Dişlerin iç katmanındaki tabakalarda bulunan sıvılar yer değiştirir ve dişlerde beyazlama meydana gelir.

https://www.dentakgul.com/wp-content/uploads/2023/06/disbeyazlatma.jpg

Bu işlem 1 seans (ortalama 30 dakika) sürmektedir. Ancak bu durum kişinin diş rengi ile değişebilmektedir. Bu sebeple diş beyazlatma işleminin 2-3 seans yapıldığı durumlarda olmaktadır. Beyazlatma işleminden sonra asitli içecekler, sigara, tetrasiklin içerikli ilaçlar, kahve, çay, şarap gibi renk verici maddelerin tüketilmemesi gerekmektedir. Diş beyazlatma işlemi 18 yaş sonrasında herkese uygulanabilir.

Randevu Planlayın

Sağlıklı bir gülümseme için diş hekimine düzenli olarak gidin, çünkü sağlıklı dişler, kendinize olan güveninizi artırır ve sosyal ilişkilerinizde pozitif bir etki yaratır.

    Ad Soyad

    Telefon

    Hekim

    Tarih

    Leave a Reply