Oral Diagnoz ve Radyoloji

Oral diagnoz ağız bölgesine ait olan filmleri inceleyen ve hastalığa yönelik teşhis koyan ve tedavi planlamasını yapan bir daldır. Diagnoz hastalıkların tanımlanması anlamında kullanılmaktadır.

Tedavi Yöntemi

Hastalarımızın polikliniğimize geldiği ilk anda şikayetleri dinlenmekte ve hedefe yönelik tedavi uygulaması yapılmaktadır. Daha sonra tedavilerin öncelik sırası belirlenmekte ve hastanın en kısa ve en uygun yöntemle tedavi olması amaçlanmaktadır. Erken teşhis sayesinde problemlerin büyümesi engellenir ve basit ve maliyeti daha düşük tedavi yöntemleri ile hastaların tedavi edilmesi polikliniğimizde gerçekleştirilir.

https://www.dentakgul.com/wp-content/uploads/2020/01/od.jpg

Radyograflar ağız içerisinden çekilen diş filmleridir. Diş filmlerinin en çok tercih edilen tipleri periapikal, panoramik ve sefalometrik filmlerdir. Polikliniğimizde tüm ağız içi filmler çekilebilmektedir.

Panoromik radyografiler sayesinde ağız içerisindeki tüm dişler ve çevredeki kemik dokuların görüntülenmesi mümkündür. Bu da kapsamlı bir tedaviye izin vermektedir. Periapikal radyografiler ise ilgili bölgede net görüntü elde etmek için ya da fazla radyasyon alınmasını istemediğimiz durumlarda kullandığımız cihazlardır.

Sefalometrik filmler ise çene bozukluklarında ortodontik tedavi görmeye aday olan hastalardan elde ettiğimiz filmlerdir. Aynı şekilde el bilek filmi ve postero-anterior filmlerde bu amaçla kullanılır. Ortognatik cerrahi hazırlığı ya da fonksiyonel tedavi için teşhis amaçlı kullanılmaktadır.

Randevu Planlayın

Sağlıklı bir gülümseme için diş hekimine düzenli olarak gidin, çünkü sağlıklı dişler, kendinize olan güveninizi artırır ve sosyal ilişkilerinizde pozitif bir etki yaratır.

    Ad Soyad

    Telefon

    Hekim

    Tarih

    Leave a Reply